|  ارسال خبر   |   همکاری   |  درباره ما   |  تماس با ما   |  آرشیو   |  جستجو   |  پیوندها   |  گیشه روزنامه ها   |  نتایج زنده   |  قیمت خودرو                
 صفحه نخست |    اقتصاد |    سیاست |    جامعه |    ورزش |    فرهنگ و هنر |    عکس |    ویدیو |    اخبار شرکت ها |    استانها |    ماهنامه تیترصبح  
چهارشنبه، 22 آذر 1396 - 16:35   
  آخرین عناوین اخبار :  
  مشاغل برتر
  1    2    3    4    5 
 
 تورهای آفردار
تور استانبول,تور مالزی,تور دبی,تور روسیه,تور تایلند,تور آنتالیا,تور ترکیه
 
 

 
 استارت آپ

نرخ‌گذاری اوبر بر پایه هوش مصنوعی

  نرخ‌گذاری اوبر بر پایه هوش مصنوعی


  اضافه شدن ویژگی پیش‌سفارش به اپ‌استور


  استارت‌آپ‌ها چه درخواستی از دولت دارد؟


  جدیدترین رده بندی اپلیکیشن های برتر اپ استور


  استارت آپ ها عاملی مهم در کنترل قیمت محصولات کشاورزی


 
 علم و فناوری

فناوری جدید در اصلاح ژن بدون استفاده از قیچی

  فناوری جدید در اصلاح ژن بدون استفاده از قیچی


  اصلاح الگوی حرکتی با کفی الکتریکی هوشمند


  رشد بی رویه دانشگاه ها علت اصلی بی کیفیتی و ناکارآمدی آنهاست


  امکان تمرین جراحی روی اندام چاپ 3 بعدی برای پزشکان


  پیش بینی زلزله ۷ ریشتری در تهران/ انتظار رخداد 2 زلزله در منطقه زاگرس


 
 مد و لباس
مدل های شیک لباس های زنانه زمستانی
  مدل های شیک لباس های زنانه زمستانی

  بررسی روش های کاشت ابرو و نتایج کاشت ابرو

  معرفی پردرآمدترین مدل‌های جهان در سال 2017

  باورهای اشتباه درباره آکنه و مراقبت پوست

  اصطلاحات مربوط به عطر و ادکلن و معنای هریک از آن‌ها

 
 روانشناسی و موفقیت

چرا نمی‌توانیم از صفحه موبایل چشم برداریم؟

  چرا نمی‌توانیم از صفحه موبایل چشم برداریم؟


  دیگران را چگونه قانع کنیم؟


  پنج ویژگی زنان که مردان را جذب می‌کند


  چگونه می توان خشم خود را کنترل کرد؟


  شکست بخورید اما موفق شوید


 
 مادر و کودک

کدام مردان در خطر ناباروری قرار دارند؟

  کدام مردان در خطر ناباروری قرار دارند؟


  عفونت گوش در کودکان چه علائمی دارد؟


  با کودکان بد غذا چه کنیم؟


  بدون سونوگرافی جنسیت جنین خود را بدانید!


  کودکانی که اسباب‌بازی‌های زیادی دارند پریشان‌ترند


- اندازه متن: + -  کد خبر: 62513صفحه نخست » کسب و کاردوشنبه، 17 مهر 1396 - 20:30
عوامل مؤثر در کار آفرینی و موفقیت اقتصادی
اکثر آگاهان امور اقتصادی بر این اعتقادند که فعالیت‌های اقتصادی با تمام مزایایش عرصه مبارزه‌ای جدی و مخاطره آمیز است. از این رو، آگاهی وشناخت اصول پایه‌ای و حیاتی تأثیر‌گذار بر روند مثبت فعالیت‌های اقتصادی نه تنها به عنوان یک ضرورت برای ساماندهی کار تجارت مطرح است بلکه این موضوع برای نیل به موفقیت در کار تجاری از اولویت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
  

تیتربرتر- گرچه شناخت عوامل مؤثر در موفقیت کارهای تجاری در مجموع الگوی مناسبی جهت راه‌اندازی یا گسترش فعالیت اقتصادی را فراهم می‌سازد اما به کار گرفتن درست این اصول در شرایط و موقعیت‌های مناسب کار چندان آسانی نیست زیرا توفیق در این خصوص منوط به برخورداری از شم تجاری، دانش اقتصادی، توانایی در ایجاد ارتباطات، هوشیاری، انضباط، علاقه و ممارست در کار است. استفاده صحیح و بجا از عوامل مؤثر در توفیق اقتصادی را می توان به شیوه درست بهره‌گیری از قواعد حاکم بر بازیهای ویدئویی تشبیه نمود که صعود به یک مرحله بازی مستلزم تکمیل مرحله قبلی است بنابراین اصول زیرین را که به "عوامل مؤثر در موفقیت اقتصادی " معروفند باید بسته به مورد و تحلیل مشخص از شرایط مشخص برای نیل به موفقیت تجاری به کار گرفت 

- تعیین اهداف شخصی و تجاری: بررسی و شناخت انگیزه‌های شخصی واهداف تجاری شرط راه‌اندازی یا گسترش هر فعالیت اقتصادی است. این بررسی جهت حرکت را برای رسیدن به اهداف از پیش‌تعیین‌شده که همانا موفقیت تجاری است مشخص می‌نماید و همانند چراغی در فراسوی تکاپوهای اقتصادی شما را برای نیل به مقصود یاری می دهد.‌
 
- ارزیابی بازار فروش کالا یا خدمات: قدم بعدی جهت توفیق در فعالیت‌های اقتصادی توجه و گوش فرا دادن به خواسته‌های مصرف کنندگان و مخاطبین کار تجاری شما است. در این راستا باید با بررسی هوشیارانه و مبتنی بر تحقیقات کارشناسانه نیاز مصرف کنندگان، کالای مورد نظر یا خدمات خود را مشخص کنید و براساس اطلاعات بدست آمده محصولات یا خدماتی به بازار عرضه نمائید که بتواند پاسخگوی نیاز واقعی مخاطبین شما باشد. آمار ورشکستگان تجاری بیانگر این واقعیت تلخ است که برخی از دست اندرکاران امور اقتصادی برای این موضوع اهمیت چندانی قائل نیستند و پیش از بررسی نیازهای بازار اقدام به انتخاب محصولات یا خدماتی می‌نمایند که بنظرشان جالب می‌آید و بدون بازار سنجی این کالاها یا خدمات را روانه بازار می‌کنند ! این دسته از فعالان امور اقتصادی ممکن است جالبترین و منحصر به فردترین اختراع تاریخ را در حیطه فعالیت‌های اقتصادی خود کرده باشند و مردم بدعت‌گذاری آنان را شگفت آور عنوان کنند اما واقعیت این است که مصرف‌کنندگان حاضر نیستند برای کالا یا خدماتی که بدان نیاز ندارند کمترین هزینه را صرف نمایند از این رو، بازار سنجی و تحقیقات در زمینه شناخت بازار محصولات یا خدمات نقشی اساسی در موفقیت فعالیت های اقتصادی دارد .
 
- تدوین برنامة بازاریابی: هدف از تدوین برنامه بازاریابی اینست که از طریق یک برنامه‌مدون کارآمد مشخص نمائید چگونه می‌خواهید محصولات و خدمات مورد نظر خود را به مصرف‌کنندگان یا مخاطبین ارائه دهید. مزیت کالا یا خدمات شما نسبت به محصولات و خدمات مشابه چیست و از طریق کدامین ابزار تبلیغاتی مؤثر و آگاهی دهنده به مخاطبین معرفی خواهد شد.
 
- تدوین برنامه مقدماتی تجاری: این برنامه عرصه فعالیت اقتصادی مورد نظر و وضعیت و شرایط رقبای احتمالی را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. برنامه مقدماتی تجاری از یک سو به بررسی مزیت و برتری محصولات و خدمات شما نسبت به کالاها و خدمات مشابه می‌پردازد و از طرف دیگر نکات مثبت و منفی عملکرد تجاری رقبا را در حیطه کیفیت تولیدات و خدمات، شیوه‌های بازاریابی و فروش ارزیابی می‌کند. این برنامه نه تنها نخستین گام جهت بررسی کارشناسانه وضعیت بازار کالا یا خدمات مورد نظر و مقایسه دقیق آن با محصولات وخدمات مشابه عرضه شده در بازار است، بلکه در برگیرنده مقطع زمانی مناسب جهت محاسبه میزان سرمایه‌گذاری و انتخاب همکاران و کارمندان مورد نیاز با مهارتهای متناسب با کار است. افزون بر این تدوین برنامه مقدماتی تجاری تصویری تقریبی از میزان درآمد و هزینه ها را دراختیار شماقرارمی دهد.
 
- انتخاب گروه مدیران: پیش از تنظیم برنامه نهایی تجاری باید گروه مدیریتی متشکل از افراد کارآمد و مجرب با مهارتهای مورد نیاز را تشکیل داد. اشخاص تشکیل دهنده گروه مدیریتی باید از دانش و تجربه کافی برای انجام وظایف محوله برخوردار باشند و مهارتهای آنان مکمل توانائیهای شما باشد. از همین رو ملاکهائی مانند خویشاوندی ، دوست بودن و توافق اخلاقی به تنهائی نمی‌توانند معیارهای منطقی برای هر فعالیت اقتصادی باشند. زیرا تعمق در روند همکاریهای تجاری بیانگر این واقعیت است که توفیق شرکاء در هر فعالیت تجاری مشترک افزون بر تفاهم، منوط به توانائیهای آنان در پیشبرد امور تجاری است.
 
- محاسبه سرمایه مورد نیاز و تدوین برنامه نهایی تجاری: برنامه نهایی تجاری با اتکاء به اطلاعات مندرج در برنامه مقدماتی، دیگر اطلاعات بدست آمده و بهره‌گیری از دانش و تجربیات گروه مدیریتی به منظور تعیین استراتژی غائی و به اجراء درآوردن طرح اقتصادی تدوین می‌گردد. در این برنامه افزون بر تعیین میزان سرمایه مورد نیاز، برای اجراء برنامه نهایی تجاری و جلب سرمایه گذاران باید مبتنی بر استدلات قوی ثابت شود که طرح اقتصادی مورد نظر نه تنها توجیه اقتصادی دارد و در مدت معین به سود دهی معقول می‌رسد بلکه از جذابیت لازم برای جلب سرمایه‌گذاران برخوردار است‌. برنامه نهایی تجاری سندی است که از آن برای گرفتن وام از منابع اعتباری می‌توان استفاده نمود و در روند پیشرفت کار همواره به عنوان منبع و مرجع قابل استناد مورد بهره‌گیری قرار می‌گیرد. 
 
- تعیین استراتژی تبلیغاتی برای جذب سرمایه‌گذاران‌: افزون بر تدوین خط مشی معقول برای بازاریابی محصولات و خدمات باید استراتژی جذب سرمایه‌گذاران را نیز تنظیم نمود. در این استراتژی باید طرح اقتصادی با بیانی جذاب و منطقی به سرمایه‌گذاران یا وام دهندگان بالقوه و بالفعل معرفی گردد تا با حمایت آنان نیازهای مالی طرح اقتصادی تأمین شود. 
 
- تبلیغ طرح اقتصادی به منظور جذب سرمایه: پس از تدوین استراتژی تبلیغاتی برای جذب سرمایه گذاران باید بسته به موضوع و شرایط حاکم طرح اقتصادی را از طریق درج آگهی در نشریات پر خواننده ، برنامه های تصویری تلویزیون ، نوار تبلیغاتی ویدئو و سی دی CD مکاتبات ، ارسال ایمیل Email ، شرکت در نمایشگاهها و مراجعه حضوری به منابع مختلف سرمایه و وام معرفی نموده و آنان را به سرمایه‌گذاری در طرح اقتصادی ترغیب کنید. سپس با تکیه بر شم تجاری شرایط مورد نظر خود را در قراردادهای سرمایه گذاری قید نموده و سرمایه مورد نیاز را با بهترین شرایط دریافت نمائید. 
 
- تبلیغ محصولات و خدمات: از آنجا که بقاء و تداوم موفقیت هر فعالیت اقتصادی بستگی به ایجاد و حفظ ارتباط مستمر با مخاطبین آن دارد برای حضور موفق در بازار فروش محصولات و خدمات باید به عنصر تبلیغات توجه خاص معطوف داشت و در این راستا باید از تمام امکانات برای معرفی تولیدات و خدمات خود استفاده کنید.
 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 
   
  
کلیدواژه ها: کارآفرینی - موفقیت اقتصادی - ماهنامه اقتصادی تیترصبح -


اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
  لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «تیتربرتر» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

  کد امنیتی:
 
 
 
 تبلیغات متنی
بیمه عمر
محصولات پلیمری
مشاوره تحصیلی
اعزام دانشجو
قیمت خودرو
رپرتاژ آگهی
بلیط هواپیما چارتر
بلیط هواپیما
عفونت واژن
رزرو هتل
استعدادیابی ورزشی کودکان
تولیدکننده و صادرکننده
سئو و طراحی سایت

 

 
 
 موضوعات داغ

آلبوم جدید عصار هفته آینده روانه بازار می شود

آلبوم جدید عصار هفته آینده روانه بازار می شود


 

نرخ‌گذاری اوبر بر پایه هوش مصنوعی

نرخ‌گذاری اوبر بر پایه هوش مصنوعی


 

مشکل ما در کارهای اجرایی است/ خاک مسکن مهر سرپل ذهاب از نوع خاک دستی بود

مشکل ما در کارهای اجرایی است/ خاک مسکن مهر سرپل ذهاب از نوع خاک دستی بود


رفتار ایرانی‌ها در تلگرام چگونه است؟

رفتار ایرانی‌ها در تلگرام چگونه است؟


 

کدام مردان در خطر ناباروری قرار دارند؟

کدام مردان در خطر ناباروری قرار دارند؟


 

تقدیر از کارشناس بانک صنعت و معدن به عنوان پژوهشگر نمونه

تقدیر از کارشناس بانک صنعت و معدن به عنوان پژوهشگر نمونه


کمک ۵ میلیارد تومانی مساجد تهران به زلزله‌زدگان کرمانشاه/  ارسال بیش از ۱۰۰ کانکس به مناطق زلزله زده غرب کشور

کمک ۵ میلیارد تومانی مساجد تهران به زلزله‌زدگان کرمانشاه/ ارسال بیش از ۱۰۰ کانکس به مناطق زلزله زده غرب کشور


 

کدام گوشی‌ها اندروید 8 را دریافت می‌کنند؟

کدام گوشی‌ها اندروید 8 را دریافت می‌کنند؟


 

یارانه

یارانه افراد ثروتمند قطع شده و به سمت پروژه های عمرانی هدایت شود


 
 
نقل و نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری تحلیلی تیتربرتر بلامانع است.
info@titrebartar.ir
پشتیبانی توسط: ادیب گستر عصر نوین