سايت خبري تحليلي تيتربرتر | اخبار ايران و جهان | titrebartar.ir : چند راه حل براي هزينه كمتر در مسافرت
چهارشنبه، 18 مرداد 1396 - 19:00 کد خبر:58380
هزينه هاي سرسام آور پروازها، هتل ها و خيلي چيزهاي ديگر باعث مي شود مردم دلشان سفر نخواهد.


پايگاه خبري تحليلي تيتربرتر (titrebartar.ir) :
به گزارش تيتربرتر: در اين مطلب چند راه حل براي هزينه كمتر در مسافرت به شما نشان مي دهيم.
 
حمل و نقل متفاوت
 
از چندين خطوط هوايي و راه هاي حمل و نقل استفاده كنيد تا به مقصد برسيد. اين كار باعث مي شود مبلغ كمتري هزينه كنيد. بنابراين بايد دنبال بليط هاي وسايل حمل و نقل بزرگ بگرديد. به عنوان مثال اگر با هواپيما به رم و با قطار به ونيز برويد ارزان تر از پرواز مستقيم به ونيز در مي آيد. پرواز محلي به پوكت ارزان تر از پرواز مستقيم به پوكت مي شود.
 
سفر بين شهري
 
پرواز مستقيم از نقطه A به نقطه B گران تر از پرواز از نقطه A به نقطه C و با يك توقف در نقطه B در مي آيد. در نقطه مي توانيد بليط پروازهاي اتصالي را تهيه كنيد و يا اين كه قسمت دوم سفرتان را حذف كنيد. حتي مي توانيد به شهرهاي ديگري برويد و مسيرتان را خودتان انتخاب كنيد.
 
در شهرهاي بزرگ ماشين كرايه نكنيد
 
اجاره كردن ماشين براي سفر بين شهري تصميم درستي است اما داخل شهر هم مشكل ترافيك و پاركينگ پيدا مي كنيد و هم پول زيادي هزينه مي كنيد. براي ذخيره زمان و پول بهتر است وسايل نقليه عمومي استفاده كنيد و حتي با دوچرخه به اين طرف و آن طرف برويد.
 
آفرهاي خاص را پيدا كنيد
 
اكثر آزانس هاي مسافرتي آفرهاي خوبي براي توريست ها دارند. به عنوان مثال در انگليس اگر يك بليط قطار تهيه كنيد يك بليط رايگان مي گيريد.
 
سبك سفر كنيد
 
مسافرت بدون بار و بنه زياد بهترين راه براي هزينه كمتر است چون خيلي از خطوط هوايي هزينه ها را براي كساني كه بار كمتري دارند كم مي كنند.
 
به جاي هتل آپارتمان اجاره كنيد
 
مزيت آپارتمان اين است كه آشپزخانه دارد و مي توانيد در آن آشپزي كنيد. بنابراين مجبور نيستيد براي غذا به رستوران برويد.
 
رايگان موزه برويد
 
بيشتر موزه ها بعضي ساعت ها و روزها رايگان هستند. به عنوان مثال موزه كولوسئوم در رم اولين يكشنبه هر ماه رايگان است. يا موزه پرادو در روزهاي خاصي از ساعت ۶ تا ۸ عصر رايگان است. بعضي از موزه ها هم ورودي ندارند.
 
به تاريخ هاي خاصي گير ندهيد
 
گاهي اوقات پروازهايي كه چند روز قبل يا بعد از روزي كه انتخاب كرده ايد ارزان تر هستند. پس در تقويم تنها يك تاريخ خاصي را براي سفر تيك نزنيد.
 
موتور جستجوهاي بومي استفاده كنيد
 
خدماتي مثل Booking.com، يا، Skyscanner دائما اطلاعات خطوط هوايي و يا هتل ها را به روز رساني مي كنند پس در سايت هاي بومي به دنبال اين اطلاعات باشيد.