پايگاه خبري تحليلي تيتربرتر- تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان : رسالتِ آدمي را به حق تمام كردي، روحت شاد
چهارشنبه، 22 دی 1395 - 15:20 کد خبر:38567
علي اكبر هاشمي رفسنجاني، روحاني فقيد و سياستمدارِ ولايي ايران، يارِ هميشگي امام راحل و هم يارِ رهبر معظم انقلاب، كه در تمام سالهاي قبل و بعد از انقلاب، همه عمر در خدمت به نظام و انقلاب و امام بود را بايد بي شك شخصيت جهاني بدانيم كه در اوج از دنيا رفت و درحاليكه در سالهاي اخير به شخصيت و شأنيت وي اهانت شد، با سكوتي كه نشان از وسعتِ روح وي بود؛ بر محبوبيت و مطيعِ كلام رهبري بودنش افزود.


سايت خبري تحليلي "تيتربرتر"  TitreBartar.ir 
برگه هاي تاريخ را اگر خوب كنار هم قرار دهيم با تقارناتي مواجه مي شويم كه گاه بر بزرگي و رادمرديِ افرادي مي افزايد كه سايه عزت و ماندگاري شان تا ابد بر تاركِ هستي بر جاي مي مانَد.
 
19 دي ماه را كمتر كسي مي تواند از ياد ببرد و حماسه ماندگاري كه برگِ زرينِ تقويم ايران محسوب مي شود را فراموش كند.
 
روزي كه تصويرِ انقلاب را به گونه اي مجسم كرد كه حكومتِ دو هزار و پانصد ساله نظام شاهنشاهي را از بين بُرد و روزنه روشنايي را هديه به انقلاب و رهبري داد.
 
و در اين ميان، در چنين روز مهم و سترگي، يكي از پايه هاي ماندگارِ انقلاب، كسي كه بي ترديد لقبِ اَبَر قهرمان، درخور و برازنده وي بود، دار فاني را وداع گفت؛ درست در شبي كه اميركبير به شهادت رسيد و اينگونه همساني ها در كنار هم، نشان از بيداريِ روح و شخصيتي است كه امام راحل درمقامِ وي فرمود: هاشمي زنده ‌است چون نهضت زنده است و بي ترديد، هاشمي مادام زنده و پاينده در نظام است.
 
علي اكبر هاشمي رفسنجاني، روحاني فقيد و سياستمدارِ ولايي ايران، يارِ هميشگي امام راحل و هم يارِ رهبر معظم انقلاب، كه در تمام سالهاي قبل و بعد از انقلاب، همه عمر در خدمت به نظام و انقلاب و امام بود را بايد بي شك شخصيت جهاني بدانيم كه در اوج از دنيا رفت و درحاليكه در سالهاي اخير به شخصيت و شأنيت وي اهانت شد، با سكوتي كه نشان از وسعتِ روح وي بود؛ بر محبوبيت و مطيعِ كلام رهبري بودنش افزود.
 
و حالا ما مانده ايم و تلي از خاطراتي كه از امشب به برگه تقويم اضافه مي شود و وجدانِ خودمان كه در پسِ تمام آدم هايي كه براي ملت و انقلاب و رهبري از هرآنچه توانسته اند دريغ نورزيده اند، چه گفته ايم و چه كرده ايم.
 
در سال هاي اخير، هاشمي مورد تخريبِ بسياري قرار گرفت و با طعنه و كنايه هايي از طرفِ چه كردن هايِ فرزندانش مورد عتاب واقع شد ولي وي هرگز در جريان دادگاهي فرزندانش از نظام و انقلاب سهم خواهي نكرد.
 
در چند سال گذشته صحبت هايي حاكي از اختلاف وي با رهبري بارها بر سر زبان ها جاري شد كه پيام رهبري در روزِ وداع اين بزرگمرد از صحنه زندگي، خط بطلان بر تمام حرف هاي ياوه اي كشيد كه روسياهي اش را مانند هميشه براي معاندين اسلام و انقلاب و ايران باقي گذاشت. 
 
در جايي كه مقام عظماي ولايت، از هاشمي به عنوان همرزم و همگام ياد مي كند و سابقه‌ي همكاري و آغاز همدلي و همكاري با وي را به پنجاه و نه سال تمام مي خواند، دال بر صميميت و همگاميِ وي دارد كه تا بود حقِ مطلب براي وي ادا نشد، اما الحق و الانصاف كه هاشمي با در كنارِ رهبر و پشتيبان نظام و مورد وثوق امام راحل بودن، رسالتِ آدمي را به حق تمام كرد.
 
هاشمي مردِ هميشه در صحنهء انقلاب، در سالهاي اخير بازهم جايگاه پررنگي كسب كرد و با اول شدنِ وي در انتخابات خبرگان رهبري در تهران، اسطوره اي شد كه همانند قهرماني كه در اوج، صحنه را تَرك مي كند، راه خدايي شدن را برگزيد.
 
تمام قصد اين مقال، بر اين موضوع متمركز است كه بياييم نگاهي گذرا به زندگي هاشمي بيندازيم؛ آن هنگام متوجه خواهيم شد كه وي تمام عمرِ خود را وقف نظام مقدس جمهوري اسلامي كرد. 
 
بياييم به قهرمان و خدمتگزار اين سرزمين اداي احترام كنيم كه اين اداي احترام به هاشمي سرمشق و الگويي براي نسل هاي بعدي نظام ما خواهد بود.
 
وقتي شاهديم همه دنيا با احترام از او ياد مي كنند و تمام قد در مقابلش مي ايستند بياييم دشمن شاد نشويم و اين بار به دشمنان نظام و انقلاب بفهمانيم كه بزرگمردان اين سرزمين نام و يادشان همواره جاودان خواهد بود.
 
هاشمي مردِ هميشه مبارز و نستوهِ تاريخ ايران، با عزت و در اوج، به ياران انقلاب پيوست و اين بار خود را قرباني و فدايي نظام كرد و با رفتنش، درسِ آزادگي و سياست و همراه بودن را براي ما به سرمشق گذاشت.
 
درس وحدت، همگامي، همراهي و هميشه ماندن و بودن.
 
درسي كه از رفتن هاشمي بايد گرفت، اشاعه اخلاق و رفتارِ اسلامي است كه بايد در جامعه فراگير شود و به جاي تخريب در فضاي مجازي، تا روحي در بدن وجود دارد، قدر نظام و اسلام و انقلاب و شخصيت ها را بدانيم و به حرمتِ خون شهيدانِ انقلاب كه هميشه زنده و ساري است، نگذاريم اخلاق و وجدان در روحِ ايران از بين برود.
 
چيزي نمي توان گفت جز اينكه؛ حضرت آيت الله، مرگ شما بسيار باورناپذير و دردناك است.
 
به احترام شما تمام قد مي ايستم. پروازخوبي داشته باشيد .
 
خوشحالم در عصري زندگي كردم كه هاشمي و هاشمي ها را ديدم اما مرگ تو در باورم نميگنجد.
 
رسالتِ آدمي را به حق تمام كردي، روحت شاد.

 

انتهاي پيام/م

 

 آدرس كانال خبري تيتربرتر:        telegram.me/titrebartar_ir
پست الكترونيكي:

 

   ما را در شبكه هاي اجتماعي دنبال كنيد: