سايت خبري تحليلي تيتربرتر | تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان | TitreBartar : تاثير رحلت آيت الله رفسنجاني در شبكه‌هاي اجتماعي
سه شنبه، 21 دی 1395 - 08:56 کد خبر:38435
درگذشت آيت الله رفسنجاني طي روزهاي گذشته نه تنها بر مطالب منتشر شده در شبكه‌هاي اجتماعي تاثير گذاشته، بلكه افزايش قابل توجه فعاليت كاربران اينترنت را نيز به همراه داشته است.


سايت خبري تحليلي "تيتربرتر"  TitreBartar.ir 
پس از رحلت وي شبكه‌هاي اجتماعي به شدت تحت تاثير اين موضوع قرار گرفته و حتي ظرف چند ساعت، هشتگ #هاشمي_رفسنجاني به دومين هشتگ پركاربرد و اصطلاحا «ترند» در فضاي مجازي و شبكه اجتماعي توييتر تبديل شد.
 
از سوي ديگر در شبكه‌هايي مانند اينستاگرام كاربران پست‌هاي بسياري را در خصوص اين موضوع به اشتراك گذاشته و در شبكه تلگرام نيز به غير از عكس‌ها، اخبار و فيلم‌هاي متعددي كه به اشتراك گذاشته شد بخش قابل توجهي از كاربران از عكس آيت الله هاشمي رفسنجاني براي پروفايل خود استفاده كردند.
 
در نهايت فعاليت‌هاي كاربران پيرامون اين موضوع چنان وسيع بود كه ظرف كمتر از چند ساعت وزارت ارتباطات به انتشار اطلاعيه‌اي در اين خصوص پرداخته و اعلام كرد كه در پي ارتحال آيت الله هاشمي رفسنجاني شايعاتي مبني بر اختلال در شبكه اينترنت كشور مطرح شده كه اين شايعات قويا تكذيب مي شود.
 
اين وزاتخانه همچنين با تاكيد بر اينكه هيچگونه اختلالي در شبكه اينترنت كشور وجود ندارد، عنوان شد: به دليل هجوم كاربران براي دريافت اخبار، شبكه اينترنت درحالت اشباع است و ممكن است اين امر در برخي مناطق كندي هاي را ايجاد كرده باشد.
 
اما وزير ارتباطات هم در گفت‌وگويي با ايسنا در ارتباط با تاثير اين بحث بر دسترسي كاربران به اينترنت گفت: در شب رحلت ايشان به من مراجعه و اينگونه عنوان شد كه گويا پهناي باند اينترنت كاهش يافته اما واقعيت اين بود كه در اين برهه زماني تمام ظرفيت پهناي باند موجوود در كشور مورد استفاده قرار گرفته بود.
 
محمود واعظي در عين حال عنوان كرد كه در اين مدت نه تنها پهناي باند اينترنت به هيچ عنوان كم نشد بلكه بر اين ظرفيت نيز افزوده شد اما با اين‌حال مردم بسيار فعال هستند.

 

انتهاي پيام/م

 

 آدرس كانال خبري تيتربرتر:        telegram.me/titrebartar_ir
پست الكترونيكي:

 

   ما را در شبكه هاي اجتماعي دنبال كنيد: