سايت خبري تحليلي تيتربرتر | تيتر جديدترين و آخرين اخبار ايران و جهان | TitreBartar : نكاتي لازم و ضروري هنگام اصلاح صورت
جمعه، 17 دی 1395 - 22:30 کد خبر:38098
هنگامي كه پسران به سن ۱۴ يا ۱۵ سالگي ميرسند بايد صورت شان را اصلاح كنند و اين اصلاً اختياري نيست،چرا كه موهايي كه در اوايل در صورت مرد رشد ميكند موهاي خوش رشد نيستند و بايد براي دست يافتن به سبيل و ريش واقعي اين موها اصلاح شوند تا به مرور زمان ريش و سبيل جاي اين موها را بگيرند و رشدي به صورت دهند.
سايت خبري تحليلي "تيتربرتر"  TitreBartar.ir 
اصلاح صورت جزو كارهايي است كه همه آقايان آن را انجام مي دهند. در اين مطلب نكاتي را براي داشتن اصلاح صورت بهتر به آقايان آموزش مي دهيم.
 
يكي از اصلي‌ترين نكات براي اينكه به راحتي صورتتان را اصلاح كنيد، اين است كه كاملا ريش و پوست زير آن مرطوب باشد. موهاي صورت تا ۳۰% حجمشان، رطوبت را در خود نگه مي‌دارند. با اينكار استحكام موها كمتر شده و راحت‌تر از پوست جدا مي‌شوند. عموما آقايان رفتن به حمام را به پس از اصلاح موكول مي‌كنند، درحاليكه دوش گرفتن قبل از اصلاح صورت، كار شما را بسيار راحت‌تر كرده و پوستتان آسيبي نمي‌بيند.اگر دوش گرفتن خيلي برايتان سخت است، يك حوله را به آب گرم آغشته كرده و براي ۲ دقيقه روي صورتتان قرار دهيد. آرايشگرهاي حرفه‌اي، قبل از اصلاح صورت مشتريان خود، دقيقا از همين روش استفاده مي‌كنند.
 
از كرم اصلاحي استفاده كنيد كه حاوي مقادير زيادي لوبريكانت باشد. بهترين كرم‌هاي اصلاح، دقيقا به حالت كرمي هستند، نه فوم. شايد استفاده از فوم به نظرتان راحت‌تر يا هيجان انگيزتر باشد، اما هرگز به اندازه كرم، ريشه مو و پوستتان را نرم نخواهد كرد. هرچقدر كرم بهتري داشته باشيد، ريشتان راحت‌تر اصلاح شده و در نتيجه تيغتان عمر طولاني‌تري خواهد داشت. كساني كه دايما از كند شدن سريع تيغ‌هاي اصلاح ناراضي هستند، عموما از كرم كمي استفاده كرده و تيغ را با موي خشك تماس مي‌دهند. اجازه دهيد كرم اصلاح حداقل براي يك دقيقه روي صورتتان بماند، سپس اصلاح را شروع كنيد.
 
يكي از بهترين ابزارهايي كه به شما در يك اصلاح عالي كمك مي‌كند، برس اصلاح است. اين برس، موهاي صورتتان را كاملا از سطح پوست جدا مي‌كند، در نتيجه خيلي راحت‌تر مي‌توانيد آن‌ها را با تيغ بتراشيد. در ضمن، وقتي با برس كرم اصلاح را روي صورتتان پخش مي‌كنيد، كرم كاملا به ريشه مو و صورتتان نفوذ كرده و موها را نرم مي‌كند. برس اصلاح در عين حال سلول‌هاي مرده را نيز از روي پوستتان جدا مي‌كند كه اين خود موجب حركت راحت‌تر تيغ روي پوست و در نتيجه جلوگيري از زخم و ايجاد جوش مي‌شود. با برس، كرم اصلاح را به صورت دوراني روي صورت پخش كنيد.
 
هميشه از تيغ مرغوب استفاده كنيد. به اين دقت كنيد كه در فرايند اصلاح صورت، شما علاوه بر تراشيدن ريش‌ها، دو لايه از سطح خارجي پوستتان را نيز جدا مي‌كنيد. تيغ كند و نامناسب، پوستتان را خراشيده و باعث ايجاد زخم و جوش مي‌شود. با توجه به ضخامت ريشتان، توصيه مي‌كنيم پس از ۵ تا ۱۰ بار استفاده، تيغ را تعويض كنيد. قبل از هربار استفاده و همين‌طور هنگام اصلاح، تيغ را زير آب گرم قرار دهيد تا كرم و مواد اضافي به خوبي از سطح آن پاك شود.

 

انتهاي پيام/م

 

 آدرس كانال خبري تيتربرتر:        telegram.me/titrebartar_ir
پست الكترونيكي:

 

   ما را در شبكه هاي اجتماعي دنبال كنيد: